Жеља убедљиво победио Спартак

Мало више од сат времена, тачније 67 минута, било је довољно одбојкашицама Железничара да савладају Спартак пред својим навијачима. Вечерашња утакмица завршена је максималним  резултатом од 3:0, по сетовима 25: 22, 25:17 и 25:18. Упркос убедљивој и ефикасној победи Железничара, Суботичанке су пружиле солидан отпор.

Шестопласирана екипа првенства „показала је зубе“ у првом сету.  Водиле су Суботичанке до пред сам крај, тако да су натерале лидера Суперлиге Србије на максималну концентрацију како би овај сет преокренуо у своју корист. Наставиле су Лајковчанке у истом ритму и изванредном игром „разбиле“ противнице у следећм сету. Почетак трећег сета поново је припао екипи из Суботице, а како је игра одмицала дошао је до изражаја квалитет Железничара, који је рутински привео меч крају.

Најефикасније одбојкашице у саставу Жеље биле су Ивановић са 16, Узелац са 15 и Велтман са 14 поена. Тања Станојевић је освојила 9, Розалес 5, Антонијевић и Милојевић 1. Код гошћи најефикаснија је била Сара Павловић са 9 поена.

Најбољи поентер сусрета Вања Ивановић, изјавила после утакмице: „Честитам својој екипи на максималној победи. Уложили смо доста труда претходне недеље, како бисмо се што боље припремили за незгодног ривала. То нам је у великој мери помогло вечерас, иако је утакмица била неизвесна. Ипак, нисмо допустили себи да се опустимо ни у једном тренутку, што је итекако утицало да на крају резултат буде позитиван. Окрећемо се наредним утакмицама и прижељкујемо наставак ове серије.“

Сјајна вест је да је вечерас „омирисала“ паркет Љубица Милојевић, одличан блокер, која је била у саставу на последње две-три утакмице. Подсећамо да је Љубица задобила тешку повреду колена у финалу прошлогодишњег Купа Србије, након чега је уследила операција и рехабилитација, тако да је заиграла после паузе од скоро годину дана. Надамо се да ће довољно моћи да помогне тиму када буде било најпотребније – у завршници плеј-офа.

Резултати 16. кола: Железничар – Спартак 3:0, Нови Сад – Партизан Ефбет 0:3, АС Батајница- Инђија 0:3, ТЕНТ – Омладинац 3:0, Црвена звезда – Срем 3:0. Дерби кола Уб – Јединство игра се у недељу од 18 часова.

Железничар је први са 15 победа, Јединство има 13 и утакмицу мање, Црвена звезда 13, Уб 12 и утакмицу мање, ТЕНТ 11, док Спартак има девет победа.

У 17. колу Жеља гостује екипи Новог Сада, која је изгубила свих 16 мечева у досадашњем току првенства.