Железничар наставља трку за првака Зоне

Победивши у недељу Раднички Шабачки, Железничар је остао у трци за првака Колубарско-мачванске зоне. Пред само стотинак гледалаца Жеља је савладао госте са 3-2 (1-0). Голове за домаће постигли су Софронић у 5. и 56. и Лукић у 70. минуту, док је двоструки стрелац за госте био Јовичић у 58. и 63. минуту. Железничар умало није прокоцкао победу јер после вођства од 2-0 Раднички је изједначио за само пет минута. Директни конкурент Мачва 2005 у Љигу је већ после 15 минута водила са 2:0 головима Угљешића. До краја утакмице Спартак је много више нападао, голман гостију у пар наврата једва спасао мрежу, али је Дејановић у 82. минуту само ублажио пораз.

Жеља и Мачва имају по 59 бодова, али прво место заузима тим из Богатића, који следећег викенда дочекује ваљевски Раднички у дербију кола. Лајковчани ће гостовати у Врелу, које се бори за опстанак и бодови су му преко потребни. Ваљевски Раднички има 42 бода, а Задругар 37. Подсећамо да су ова два тима ремизирала у суботу (1-1) у Ваљеву. У доњем делу табеле једино је сигурно да је Осечина испала у нижи ранг, а за опстанак ће се најпре борити Раднички Стобекс, Дивци, Врело Спорт и Борац из Лешнице. До краја првенства су остала три кола.