Задругар и Рубрибреза освојили по бод у 19. колу Зоне

Лајковачки зонаши настављају са добрим резултатима – у четири кола пролећног дела првенства Колубарско-мачванске зоне не знају за пораз.
У 19. колу данас је Задругар одиграо 0:0 са Слогом из Богосаваца, екипом који је и даље један од најозбиљнијих претендената за виши ранг, док је Рубрибреза играла 1:1 са Борцем у Лешници.Упркос киши која је падала скоро све време, ФК Задругар је одлично припремио терен тако да су играчи оба тима могли да покажу шта знају, а очевици кажу да је виђена изванредна утакмица, можда и на нивоу српсколигашког ранга. Имајући у виду амбиције Слога из Богосаваца је у Лајковац дошла по сва три бода, док из управе Задругара кажу да им је циљ био да освоје један бод, што су и успели.
Слога је показала због чега је, упркос одузимању девет бодова, успела да поново дође до врха табеле. У питању је технички добро поткован тим, састављен од искусних фудбалера, од којих су неки наступали у прволигашком и суперлигашком рангу. Задругар је пружио одличан отпор, Слога је била за нијансу боља, створили су гости две стопостотне шансе, имали су их и домаћи – на крају је подела бодова ипак реалан резултат.
Рубрибреза је освојила још један важан бод у борби за опстанак и то против једне од најнеугоднијих екипа на домаћем терену, на којем не зна за пораз ове сезоне. „Љубичасти“ су повели у 64. минуту феноменалним голом Срђана Радовановића, а Борац је изједначио у 73. минуту голом Глишића.
Представници управе Рубрибрезе кажу да су незадовољни суђењем од 70. минута, а после изједначујућег гола судија Степановић свира сумњив једанаестерац који је, на сву срећу, капитен Терзић одбранио. „Наши момци су показали карактер и издржали притисак и домаће екипе и пристрасно суђење. Сасвим заслужено односимо бод, али остаје жал за сва три. Посебно радује што смо непоражени у другом делу првенства“, изјавио је тренер екипе Небојша Томић.
Од почетка пролећног дела првенства Задругар има три победе и реми, а Рубрибреза две победе и два нерешена резултата. Зелено-бели су на 10. месту са 24 бода, док је Бреза на 13. месту са 15 бодова. На дну табеле, од 12. до 16. места, тренутна ситуација је оваква: Раднички Клупци има 17, Рубрибреза 15, Младости из Драчића 12, Младост (Доњи Добрић) 11, а љишки Спартак само 5. У нижи ранг иду два клуба.
На врху табеле ситуација је следећа: Рађевац 42, Слога из Босаваца 39, Врело Спорт 38, ваљевски Раднички 37, Младост из Прњавора 35.
Следећег викенда Рубрибреза дочекује Младост из Доњег Добрића. Верујемо да су момци свесни да са три бода праве осетну разлику на табели у односу на тим из околине Лознице, тако да очекујемо победу у овом мечу.
Задругар гостује последњем тиму на табели Колубарско-мачванске зоне, љишком Спартаку.