Рубрибрезa наставила с победама, први пораз Задругара

У 21. колу Колубарско-мачванске зоне Рубрибреза је победила са 1:0 на врућем терену у Драчићу код Ваљева, док је Задругар поражен први пут овог пролећа и то на свом стадиону од Младости из Прњавора са 3:2.
Такође је битна информација да је Младост из Доњег Добрића ипак наставила учешће у овогодишњем првенству, јуче су гостовали ваљевском Радничком. Утакмица из претходног кола између Рубрибрезе и Младости, која није одиграна јер се гости нису појавили, ипак ће бити накнадно одиграна и то 28. априла. Рубрибреза је данас остварила једну од најважнијих победа јер је савладала директног конкурента у борби за опстанак, Младост из Драчића. Једини гол постигао је Мијушковић у 85. минуту. Била је то јако тешка утакмица, на врло лошем терену на којем се није могао очекивати леп фудбал, а најважније од свега су три бода са овог гостовања. Тако је „Бреза“ наставила серију одличних резултата и један је од ретких тимова без пораза у другом делу првенства, са само једним примљеним голом.
С друге стране, чак пет голова је пало у данашњој утакмици у Лајковцу између Задругара и Младости из Прњавора. Услед грешака одбране Лајковчана, гости су у периоду од 25. до 34. минута дали два гола. Већ у 36. минуту мало среће и за домаће – бонус играч Милановић смањио је на 2:1 шутем искоса левом ногом, на путу до гола лопта је закачила једног одбрамбеног играча и преварила голмана. Друго полувреме домаћи су непрестано нападали како би дошли до изједначења. Створили су пуно шанси, али им је мањкало голгетерских способности и спортске среће. И онда се у 90. минуту десило нешто што се не виђа често на нашим стадионима. Голман Задругара Танасијевић инсистирао је да изведе слободан ударац након фаула испред шеснаестерца Младости и постигао је изједначујући гол. На крилима тог гола похитали су домаћи да у пет минута продужетка дају још један, што су искористили гости и из контранапада у 93. минуту дали победоносни гол. Задругар је био ослабљен јер нису играли Радивојевић, Лукић, Веселиновић и Томић.
Задругар је остао на 10. месту са 27. бодова и налази се у тзв. мирној луци: не може много ни доле ни горе. Рубрибреза на 12. месту има 18 бодова и утакмицу мање, Раднички Клупци такође 18, а Младост из Драчића 12 бодова. Последња два места, која воде у нижи ранг, заузимају Доњи Добрић са 11 и љишки Спартак са 5.
Врло узбудљиво је на врху табеле. Водећа екипа је Рађевац са 46 бодова, Слога из Богосаваца има 45, а Врело Спорт 44. Ваљевски Раднички и Младост из Прњавора имају по 41.
Следеће коло игра се већ у среду, а оба лајковачка зонаша имају јаке противнике: Рубрибреза дочекује ваљевски Раднички, док Задругар гостује у Врелу.