Реми Железничара на старту Српске лиге

На старту првенства Српске лиге Запад Железничар је у недељу одиграо нерешено, без голова, са Трепчом из Косовске Митровице. Сигурно су навијачи по повратку у републички ранг такмичења очекивали више, односно голове и победу, али је свакако виђен добар и борбен фудбал, који се одвијао највише на средини терена, без много прилика за поготке. Гости су пропустили одличну шансу пред крај првог полувремена, док је Жеља прилику за победу пропустио у 84. минуту.

За Железничар су наступили: Б: Петровић, Стевановић, Ђермановић, Митровић, Тинтор, Радивојевић. Н. Петровић, Радибратовић (Павловић), Мијушковић, Станојевић, Софронић (Ђукић, Арсић).

У дербију нашег краја Будућност Крушик је савладала убско Јединство са 2:1. Победе су још остварили: Тутин, Сушица (Крагујевац), Слога из Пожеге, Мачва 1929 (Богатић), Млади Радник 1926 (Пожаревац) и Будућност (Ариље).

У другом колу Железничар 23. августа гостује крагујевачкој Сушици.