Прва победа ФК Железничар у новом првенству

У другом колу првенства Колубарско-мачванске зоне у фудбалу Железничар је данас на свом стадиону савладао Дрину из Љубовије са минималних 1:0, поготком Филипа Рајевца из пенала у 78. минуту.

Једнаестерцу је претходила акција „дизелке“ у којој је одбрамбени играч гостију Трифковић спречио погодак одбранивши своју мрежу руком, због чега му је судија доделио црвени картон и показао на једанаестерац. Искусни стрелац Филип Рајевац хладнокрвним  шутем упутио је лопту у супротан угао голмана Дрине.

У тешким условима за игру због изузетно високе температуре гледали смо изједначено прво полувреме, у које су гости за нијансу били предузимљивији, али без изгледних шанси. У другом полувремену на терену се видео само један тим – домаћи Железничар, који је силовито нападао све до ситуације у којој је досуђен пенал и Рајевац дао победнички гол. До краја утакмице било је по пар шанси на обе стране.

Врло важни бодови за Железничар, јер су Лајковчани у првом колу поражени од Цера у Петковици са 2:1, тако да је овом победом „пробијен лед“ у новом првенству и верујемо да ће у наредним колима све ићи узлазном линијом.

Остали резултати другог кола: Рађевац – Борац Лешница 0:0, Дивци – Цер 2:0, Раднички Ваљево – Рибница 1:2, Липолист – Осечина 0:1 и Мачва 1929 Богатић – Хајдук Станко (Црна Бара) 1:1.

Само Осечина има обе победе, а Дрина оба пораза. Железничар је на средини табеле са три бода. У следећем колу гостује у Мионици доста јаком тиму Рибнице.