Победа Задругара у Ваљеву, Бреза код куће ремизирала са Клупцима

На Петом пуку у Ваљеву Задругар је данас потпуно надиграо Раднички, коначан резултат је био 2:0, али је могао бити убедљивији да су фудбалери из Лајковца искористили бар део стопостотних шанси које су имали. Чињеница је да састав Радничког у другом делу сезоне претежно чине момци из омладинског погона, али се ипак ради о екипи из горњег дела табеле. Задругар је био ослабљен за најбољег стрелца Јеринића, затим за Радосављевића и бонус играча Милановића, али се и Гавриловић повредио већ у 15. минуту утакмице. Управо је Гавриловић постигао први гол и то у 13. минуту, док је на 2:0 повисио Павловић у 24. минуту. Осим тога, нападачи Задругара су из контранапада пропустили бар пет изванредних прилика за гол, бивали су и сами пред голманом домаћих.
Ослабљена за неколико првотимаца који су у прошлом колу добили парне жуте картоне, наступајући са само два резервна играча, Рубрибреза је одиграла нерешено 1:1 са Радничким из Клупаца, претпоследњим тимом на табели и једним од директних конкурената за опстанак. Кујани су повели већ у 13. минуту голом Пере Станојевића и прво полувреме је завршено вођством Рубрибрезе, али су гости изједначили у 66. минуту поготком Стојановића. Лајковчанима је и на овој утакмици искључен један фудбалер: у питању је Немања Марковић који је у 86. минуту због другог жутог добио црвени картон. Пожутели су Павловић и Станојевић.
Председник клуба Иван Стефановић поново је огорчен суђењем и каже да ни такво суђење „није било довољно да знатно лошија екипа узме сва три бода у Брези“. „Циљ је остварен и директни конкурент је, упркос свему, узео само један бод. Али, без обзира на све и даље пркосимо свима и најављујемо да остајемо у лиги иако смо сами против свих“, изјавио је Стефановић.
У оквиру 26. кола Колубарско-мачванске зоне данас је одиграна још једна утакмица у којој је Младост из Драчића победила Рибницу у Мионици са 1:0. Остали мечеви се играју сутра, а за Рубрибрезу је посебно интересантан дуел у Доњем Добрићу између Младости и Јединства из Владимираца.
После данашње победе на гостовању у Ваљеву Задругар је претекао Рибницу и налази се на осмом месту са 37 бодова. Ту ће и остати без обзира на исход сутрашњих мечева. Рубрибреза ће такође задржати 12. место са 25 бодова, Младост из Драчића има 21 бод, Младост из Доњег Добрића 20 и утакмицу мање, Раднички Клупци 19 и Спартак из Љига пет бодова. Из лиге испадају два клуба.
Сутра се игра дерби у Врелу, где ће домаћин дочекати Слогу из Богосаваца.
У 27. колу Задругар дочекује ОФК Дивци, а Рубрибреза гостује у Прњавору.