Победа фудбалера Железничара у Ваљеву

Изгледа да ће нам фудбалери Железничара у овом првенству приређивати неочекиване обрте. Након победе на гостовању у Ужицу, а затим шокантног пораза од 4:0 од петровачке Слоге на свом стадиону, јуче су нанели први пораз ваљевској Будућности Крушик. У доста динамичној утакмици Жеља је одиграо добро и паметно, искористио цело друго полувреме са играчем више и на крају славио са 3:2. Стрелци за Жељу били су Павловић у 30, Ђукић у 73. и Мијушковић у 85. минуту, док су за домаће голове постигли Ђорђевић у 25. и Дракулић у 89. минуту.
Колубарски дерби српске лиге Запад захуктао се од 20. минута када је Белушевић пропустио прву озбиљнију шансу за Будућност Крушик. У серији напада домаћих пет минута касније пропуштено је надокнадио бек Ђорђевић, који је после дубинске лопте хитро улетео у шеснаестерац Железничара и оштрим ударцем погодио супротни угао мреже Бојана Петровића. Већ у 30. минуту Павловић је на левој страни, у шеснаестерцу домаћина, направио одличан дриблинг, омах шутирао, а лопта се од руку голмана Перовића одбила у мрежу. Битан тренутак меча збио се у 43. минуту, када је Будућност Крушик због другог жутог картона Јанковића (оба оправдано досуђена) остала са фудбалером мање у пољу.
У наставку Жеља је имао више од игре, ређали су се напади. Добре шансе биле су у 51. и 59. минуту, али је голман Пејовић добро реаговао. У 73. минуту, после доброг продора Софронића по левој страни и одличног центаршута на другу стативу, Ђукић је ударцем главом крунисао надмоћнију игру „дизелке“. После тог поготка Будућност Крушик се отвара у жељи да изједначи, што играчи Железничара користе у 85. минуту и после одличне контре и комбинације Ђукића и Мијушковића овај други ударцем по земљи повећава на 3:1. Када се већ мислило да су домаћи дотучени, у 89. минуту Дракулић главом после корнера постиже други гол за Будућност Крушик. До краја меча није било времена за нова узбуђења.
После шест кола Железничар са ужичком Слободом дели седмо место са 10 бодова са 7 бодова. На врху табеле је пожешка Слога која је на Убу савладала Јединство са 2:1. Победе су остварили и остали тимови из врха табеле: крагујевачка Сушица, Млади радник Пожаревац и Трепча, као и Слобода, Слога из Петровца на Млави и Смедерево 1924.
У седмом колу Железничар 20. августа од 15.30 сати дочекује Тутин.