Невиђена голеада Железничара, Задругар поражен

Вероватно да око 200 гледалаца није очекивало да ће јуче уживати у таквом ватромету голова какав је виђен на стадиону Железничара. Убедљиво и лако „дизелка“ је до врха напунила мрежу Радничког Шабачког, зауставивши се код седам голова и резлтата 7:1. Стрелци су били Прокић у 10. и 30, Радивојевић у 43, Софронић у 49. и 55, Станојевић у 67. и Андрић у 90. минуту за Жељу, док је једини погодак за госте постигао Лончар у 71. минуту из једанаестерца. Шапчане је начео Прокић ефектним головима: у 10. минуту шутем под пречку са преко 25 метара, а у 30. минуту искоса луцидно преко руку голмана Јовановића. До краја утакмице све је ишло глатко по тим Срђана Јовановића, новог шефа стручног штаба лајковачког зонаша.

Надајмо се овај резултат неће уљуљкати тим и да означава улазак у праву форму и серију добрих резултата. Железничар је тренутно у групи тимова од другог до петог места који имају по 11 бодова, с тим што Лајковчани имају најбољу гол разлику. Испред њих је само Рађевац, са два бода више. Следећег викенда Жеља гостује увек неугодној Рибници, која је у досадашњем току првенства уписала по три победе и три пораза.

Задругар је у Лешници доживео убедљив пораз, 3:0 за Борац. Зелено-бели су и у овом сусрету показали да имају добар тим, али су домаћи били доминантнији на терену. Утакмицу је преломио Милош Мићић головима у 29. и 54. минуту. Задругар је од 79. минута имао фудбалера мање на терену, због искључења Уроша Јеринића, што је домаћину олакшало да у поготком Марка Мићића у 88. минуту стави тачку на меч.

Задругар је у средини табеле, у групи тимова са по 10 бодова. У следећем колу дочекује ОФК Дивци па се надамо да ће забележити нова три бода.