Железничар у Шапцу, Задругар у Ваљеву

Улази се у финиш првенства, али трка за првака Колубарско-мачванске зоне између нашег Железничара и Мачве из Богатића не јењава. Обе екипе нижу победе и поставља се питање да ли ће до краја неко кикснути, надамо се да ће то бити Мачва. У прошлом колу Жеља је у врло тврдој утакмици победио Борац у Лешници са 1:0, голом Стевановића у другом полувремену, док је тим из Богатића на свом терену савладао Рибницу са 3:1. У 24. колу Железничар у недељу дочекује Раднички Шабачки, док Мачва гостује на увек врућем терену у Љигу. Оба тима имају по 56 бодова, али прво место заузима Мачва.

Као да се Задругар мало задовољио фантастичним пробојем на четврто место, па је после дужег времена поражен и на свом стадиону. Љишки Спартак је победио са 3:1, преокретом у другом полувремену, иако је Петровић довео домаћина у идеалном тренутку – пред крај првог дела утакмице. У суботу од 17 часова у Ваљеву се игра дерби између Радничког и Задругара, треће и четврте екипе на табели. Од када су пре неколико гола Ваљевци изгубили прикључак са две водеће екипе, такође се налазе у серији слабијих резултата, али се свакако може очекивати добар меч на Петом пуку.