Победа Железничара у дербију, пораз Задругара

У занимљивом и неизвесном дербију 22. кола Колубарско-мачванске зоне Железничар је као домаћин савладао Раднички Горење резултатом 3:2 (1:1) и тако наставио трку за титулу са Мачвом 2005 из Богатића, која је победила у Брезовици са 4:2. Ваљевски тим повео је голом Влајковића у 41. минуту, али је Стевановић изједначио већ после два минута. Поново је Раднички повео већ у 48. минуту, голом Александра Ђукића, да би Жеља поравнао у 68. поготком Стејанића. Већ у 70. минуту Јеличић је досудио пенал за Железничар. Упркос протестима гостију арбитар није променио одлуку, а сигуран са беле тачке био је Марковић. После низа убедљивих победа Задругар је заустављен у Мионици – Рибница је славила са убедљивих 3:0.

Неизвесна борба за првака Зоне води се између нашег тима и Мачве из Богатића, изједначени су у броју бодова и чека се да ли ће неко кикснути. Раднички је на трећем, а Задругар на четвртом и ове две екипе ће највероватније задржати те позиције до краја првенства. Из лиге сигурно испада Осечина, док за Раднички Стобекс из Клупаца постоји још увек танка нада за опстанак, с обзиром да заостају пет бодова за убском екипом Врело Спорт, а седам за Дивцима. Иако је Врело потрошило добру јесењу залиху бодова, верујемо да је разлика довољно велика да у преосталих пет кола сачувају место у Зони.