Порази Железничара и Задругара

У 21. колу Српске лиге Запад Железничар је на свом стадиону, пред око 500 гледалаца, поражен од Смедерева 1924 са 0:2 (0:1). Стрелци су били Гордић у 24. и С. Стојановић у 86. минуту. Виђена су два различита полувремена: у првом су гости надиграли домаћина, дали један гол и нису реализовали једанаестерац. У другом делу Жеља је био бољи, али није стварао изгледне прилике, док су гости узвраћали опасним контранападима. Из једног таквог постигли су други гол у 86. минуту, додуше из ситуације која је веома личила на офсајд. Овом победом Смедеревци су се вратили на чело табеле, захваљујући ремију Златибора код куће са ФАП-ом, док је Железничар пао на претпоследње место, са 15 бодова. Већ у среду очекује нас наредно коло јер прошлог викенда није играно због лошег времена, а Жељу очекује комшијски дерби на Убу. Биће то ново велико искушење за нашег српсколигаша, поготово што су Убљани, после лошег старта, добили крила победом у Тутину. Меч на стадиону „Драган Џајић“ почиње у 15.30 часова.

У 17. колу Зоне Дрина Задругар је гостовао у Љубовији. Домаћа Дрина славила је резултатом 3:1, головима Крстића у 15, Алемпијевића у 24. и Ђурковића у 40. минуту, док је погодака за Задругар у 83. минуту постигао најбољи стрелац Јеринић. Меч је решен у првом полувремену када су домаћи постигли сва три гола, да би у другом полувремену темпо знатно спласнуо. Лајковачки зонаш је седми са 24 бода, а у среду дочекује Раднички Стобекс из предграђа Лознице, тим који тренутно има 22 бода.