Пораз Железничара у Ужицу, победа Задругара

Све је мање наде да ће Железничар изборити опстанак у Српској лиги Запад. У недељу је у Ужицу убедљиво поражен од од директног конкурента за опстанак: Јединство Путеви – Железничар 3:0. Прво полувреме је завршено без голова, али је домаћин у наставку појачао притисак и головима Васиљевића у 55, Ђукића у 67. и Карадаревића у 80. минуту заслужено победио. После пораза у ванредном колу у среду, на свом стадиону, од Карађорђа из Тополе, лајковачки српсколигаш је дефинитивно доспео у неповољну ситуацију за опстанак. „Плави“ су остали на последњем месту са 19 бодова, Полет из Љубића има 23, а Лозница и Јединство по 24 бода. До краја првенства остало је осам кола, у недељу 23. априла Лајковчани дочекују још једног директног конкурента, Лозницу. После тога их очекују углавном сусрети са тимовима из горњег дела табеле. Да још забележимо да су се комшије из Ваљева, Будућност Крушик, после 22. кола изједначиле на врху са крагујевачким Радничким. Ваљевци су победили Михајловац са 1:0, док су Крагујевчани ремизирали у Чајетини.
С друге стране, Задругар је све бољи и бољи у Зони Дрина. У последњем колу победли су екипу из горњег дела табеле, Раднички Стобекс, са 2:0. Лајковчани су повели у 35. минуту ударцем Радосављевића са 20 метара. Затим је Стојановић пропустио две стопостотне прилике, почетком другог полувремена гости су се мало тргли, али је онда тачку на меч ставио ко други него Јеринић. Искусни стрелац је пресекао додавање у шеснаестерцу гостију и из два покушаја затресао мрежу Лозничана. Задругар је остао на деветом месту, има 28 бодова, али се прилично примакао тимовима из врха Зоне. Ту не рачунамо лидера Прово са 49 бодова и другопласирано Јединство са 43 бода. У 21. колу, које ће се играти у среду 19. априла, зелено-бели гостују претпоследњем Севојну што је, можда, прилика за нови успех захукталог лајковачког зонаша.