Нове победе кошаркашица и кошаркаша

Овог викенда кошаркашице и кошаркаши Железничара остварили су победе у Лајковцу. У 11. колу Друге лиге Југ група А кошаркашице су савладале Ужице са 76:59, док су у 7. колу Друге регионалне лиге Запад 1- група А кошаркаши победили Шабац са 85:74.

ЖКК “Железничар” Лајковац 76 -ЖКК “Ужице” Ужице 59 (14:18, 27:22, 18:9, 17:10)

Стрелци: Томић 22, Радоњић 32, Радовановић, Ђукић 5, Милосављевић 4, Антић 7, Максимовић 1, Петрић 5.

После изједначеног првог полувремена Лајковчанке су агресивнијом одбраном у другом полувремену преломиле утакмицу и лако стигле до седме победе. Најефикаснија играчица утакмице била је Јадранка Радоњић са 32 поена и Драгана Томић са 22 поена, своје прве поене за сениорску екипу постигла је и млада Анастасија Петрић. У наредном колу кошаркашице Жеље дочекују екипу Плеј-оф из Ужица, а следећег викенда ће се одиграти унапред и утакмица 15. кола у којем Лајковчанке дочекују екипу Лима из Прибоја.

КК “Железничар”Лајковац 85 – КК “М-015” Шабац 74 (23:14, 15:19, 25:9, 22:32)

Стрелци: Јовчић И.6п, Радовановић С.5п, Миловановић О. 17п, Ђурђевић М. 23п, Алексић М., Јокић П. 15п, Лазић Н. 11п, Радованчевић Б., Јелић Ј., Плавша 6п, Радовић Д. 2п.

Лајковачки кошаркаши су све време утакмице држале резултатску предност. Гостујући кошаркаши агресивном одбраном су покушали да смање разлику, што им није пошло за руком захваљујући разиграном трију бекова Ђурђевић, Јокић и Миловановић, тако да су у трећој четвртини домаћи кошаркаши направили разлику од 28 поена. У четвртој четвртини пао је темпо и гостујући кошаркаши су смањили разлику. Ово је била последња утакмица у првом делу сезоне, лајковачки кошаркаши се са три победе и четири пораза налазе у средини табеле. Други део сезоне почиње средином фебруара 2017.