Тежак пораз „Жеље“ пред својим навијачима

После два ремија, тежак ударац за ФК „Железничар“ и амбиције за опстанак представља јучерашњи пораз у Лајковцу од 0:3 против „Победе“ из Белошевца (Крагујевац). После овог пораза, „плави“ су пали на претпоследње, 15. место Српске лиге Запад.

Гости су повели већ у 3. минуту. Ракић је са леве стране одлично проиграо Поповића који је са два метра лако затресао мрежу голмана Ракића. Прилику за изједначење, можда и за сасвим другачији ток утакмице, „Железничар“ је имао у 23. минуту. У шеснаестерцу „Победе“ срушен је Ђукић, судија Никитовић је показао на пенал, а Марковићев шут је Вранић лако одбранио. Казна стиже већ у 28. минуту – после центаршута из корнера Љујић лопту смешта главом под пречку. Коначан резултат у 80. минуту постигао је Бараћ, шутем са око 25 метара.

Игра и резултат који забрињавају пред наставак првенства. У недељу 7. априла „Жеља“ је поново домаћин, дочекује седмопласирану екипу „Бане“ из Рашке.