Рутинска победа одбојкашица против Спартака

Одбојкашице Железничара вечерас су оствариле трећу узастопну првенствену победу. У Хали спортова Лајковац против суботичког Спартака рутински су дошле до убедљиве победе од 3:0, по сетовима 25:11, 25:12 и 25:16.

Од старта утакмице било је јасно да је Железничар знатно јачи супарник, што се види и по резултату у првом и другом сету. Највећи отпор Спартак је пружио у трећем периоду игре, када се домаћи састав мало опустио. Међутим, средином тог сета „дизелка“ је додала гас и врло брзо довела меч до краја, дозволивши противнику да до краја освоји само два поена.

Ратко Павличевић је вечерас имао прилику да комбинује тим, прави измене и одмара неке играчице.

Поене за Жељу су освојиле: Исаиловић 11, Томић 10, Шућуровић 9, Станојевић 8, Филиповић 7, Алар 3 и Ивановић 1.

Остали резултати четвртог кола: Црвена звезда – Јединство (СП) 3:0, Уб – Срем 3:1, ТЕНТ – Раднички Бластерс 3:0, Јединство (У) – Омладинац 3:0 и Инђија – Партизан Coptech 1:3.

Максималан учинак имају Црвена звезда, ТЕНТ, ужичко Јединство и Уб. Прати их Железничар са три победе, следи Срем са две, Јединство из Пазове, Партизан и Спартак са по једном победом, док су Раднички Бластерс, Инђија и Омладинац поражени у сва четири меча.

У следећем првенственом колу Жеља гостује Партизану, али пре тога се исти ривали састају у четвртфиналу Купа Србије. Прва четвртфинална утакмица се игра у среду 30. октобра у Београду.