Пораз Железничарa у дербију са Мачвом

Два кола пре краја првенства Српске лиге Запад, Шапчани су победом у Лајковцу оверили прволигашки ранг. Након вођства Лајковчана од 1:0, преокретом већ на почетку другог полувремена Мачва је стекла предност од 2:1 коју је сачувала до краја меча. Водећи гол постигао је Стојановић у 38. минуту, док су за госте стрелци били Ђукић у 55. и Обровац у 57. минуту. У Зони Дрина Задругар је поражен од Рибнице у Мионици са 3:2 хет-триком Томића. Упркос поразу зелено-бели су задржали треће место, са бодом мање од Прова.
Више иницијативе и шанси у првом полувремену имао је Железничар. Ту предност реализовао је Стојановић у 31. минуту. После гужве пред голом Мачве и грешке голмана Пејовића, који је испустио лопту, Стојановић је са седам метара пласирао лопту у празан гол. Нешто касније Софронић је у два наврата добро шутирао, а други пут голман је крајњим напором избио лопту у корнер. Други део сусрета припао је гостима који су одмах кренули у нападе, што им се врло брзо исплатило. У 55. минуту голман Николић је одбио један шут шабачких нападача да би на лопту натрчао Ђукић и погодио леви угао гола Жеље. Минут-два касније поново гужва пред голом домаћих, а после неколико шутева из близине и одбрана Обровац је погодио мрежу.
Железничар: Николић, Јовановић, Спасеновић, Младеновић, Мандић, Бихорац, Софронић, Симић, Миловановић, Радојчић (Јеремић), Стојановић.
Са 40 бодова „плави“ су на петом месту, али упркос високом месту на табели теоретски нису сигурни за опстанак у лиги. Наиме, са Запада ће испасти сигурно пет, а можда и шест клубова. Разлика између Железничара и десетог ФАП-а и ужичког Јединства на 11. месту је пет бодова, а испред њих је неколико клубова који се такође могу наћи у групи угрожених. Све је то у домену теорије, али било би добро да Жеља у следећа два кола обезбеди бар један бод. У 29. колу следећег викенда Железничар игра у Ужицу против екипе Јединство-Путеви.