Пораз одбојкашица Железничара у Обреновцу

Одбојкашице Железничара синоћ су поражене од екипе ТЕНТ-а у Обреновцу са 3:1, по сетовима 25:23, 25:17 и 25:19. Само у првом сету Жеља је имао неку шансу – водио је до средине сета, затим је било изједначено и пред крај домаће играчице су преломиле резултат. У наредна два сета много тога није функционисало: тешко је ишла организација и реализација напада, слаб блок, пуно сервис грешака… Мусулин је покушавала са изменама, тако да је уз Ранковићеву шансу добила и млада Николина Зарић и прилично лепо је искористила. Доста се трудила и примач Спасенић. Најефикасније су биле Рајлић са 11, Митровић са 10 и Гајић са 9, Лукић је уписала 7, а Чанак 5 поена. Код домаћина незаустављиве су биле Лазић (15) и Гочанин (13).

Иако има још много да се игра до краја сезоне (други круг првенства, мини лига и плејоф), у овој фази може се закључити да игра Железничара није на прошлогодишњем нивоу. Тренутни скор је половичан: четири победе и четири пораза. До сада је најубедљивије Јединство из Старе Пазове са максималним учинком – синоћ су славили у Убу са 3:1. ТЕНТ има само један пораз, а Уб и Црвена звезда, која је јуче добила Клек у гостима са 3:1, по три. И Визура је истим резултатом савладала Партизан и сада има скор 4-4, док је пре два дана Спартак савладао Београд са 3:1.