Железничар поражен у Лозници

Железничар је доживео нови пораз, овога пута на гостовању у Лозници. Домаћи су победили резултатом 2:0, а све је било готово за два минута. Оба гола постигао је Ненад Ђурић, у 20. и 22. минуту. „Плави“ су имали почетну иницијативу, након чега су се Лозничани тргли и заиграли жустрије. У 20. минут голман је лоше интервенисао што је Ђурић казнио – лопту је са двадесетак метара послао у празну мрежу. Само два минута касније нова радост за Лозничане. Максимовић је одлично проиграо Ђурића коме са пет, шест метара није било тешко да још једном савлада голмана гостију. У наставку играло се обострано отворено са више прилика на обе стране. Могао је и Жеелзничар постићи погодак, али на крају је резултат из првог полувремена остао непромењен.

После два узастопна пораза, ситуација нимало добра за нашег српсколигаша. На претпоследњем је месту од 16 клубова, са шест бодова из осам кола. У следећем колу долази новајлија Златибор из Чајетине, који је до сада скупио осам бодова и то може бити прилика за важна три бода. У дербију кола у Ваљеву Будућност-Крушик и крагујевачки Раднички играли су нерешено 1:1, домаћи су изједначили у финишу меча. Одстојање на врху је непромењено, Крагујевчани имају бод више, а могло би се рећи да је изненађење досадашњег тока првенства висок пласман Шапина, које су на трећем месту са бодом мање од Ваљеваца.