Минималан пораз Железничара, победа Задругара

У претпоследњем колу Српске лиге Запад Железничар је у Крчагову код Ужица поражен од Јединства Путеви, које се грчевито бори за опстанак, резултатом 1:0 (0:0). Једини погодак постигао је Јанковић у 75. минуту. Железничар је на шестом месту са довољном залихом бодова тако да следеће недеље растерећено дочекује четвртопласирану Слогу из Пожеге. Убско Јединство је пред својим навијачима забележило важну победу против Смедереваца – 3:1, али и даље води борбу за опстанак, о чему ће директно одлучити у сусрету са ФАП-ом у Прибоју, који има исто бодова као Убљани.
У претпоследњем колу Зонске лиге Дрина Задругар је победио Полимље из Пријепоља са 2:1 (2:1), головима Спасојевића и Јеринића у првом полувремену. лајковачки зонаш ће и ове сезоне остварити сјајан пласман: тренутно је трећи са бодом мање од Прова и бодом више од ваљевског Радничког. Остало је још једно коло, а Задругар не може бити пласиран испод четвртог места. Важне победе од клубова Колубарског округа изборили су Рибница и ОФК Осечина. У борби за опстанак Мионичани су са 3:2 славили у Владимирцима, док су Осечанци као домаћини били бољи од Златара из Нове Вароши са 2:1. У последњем колу Задругар игра у Сјеници, у Мионици је дерби Рибница-Осечина. Раднички гостује новом српсколигашу Златибору у Чајетини, Спартак игра у Новој Вароши, а последња Брезовица у Бајиној Башти.